Google partner
(+48) 792 130 054

Blog

Kiedy warto postawić na komunikację na Twitterze?

Opublikowano przez roial
Maj , 30
Kiedy warto postawić na komunikację na Twitterze?

Przyjęło się w polskim internecie, że nie opłaca się inwestować w komunikację marki na Twitterze, gdyż na tej platformie obecni są tylko politycy i osoby poniżej 18 roku życia, które publikują treści w momencie, gdy nie działa Facebook, Instagram albo Snapchat. Ale nie jest to do końca prawda.

Twitter to ponad 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie – z czego na Polskę przypada ich obecnie ponad 4 miliony. 80% z nich konsumuje treści za pomocą kanału mobilnego. Warto zauważyć, że blisko 37% użytkowników portalu stanowią osoby w przedziale wieku 18-29 lat, tak zwana “Generacja Z”, która powoli zajmuje miejsce Millenialsów. Warto zatem pomyśleć o obecności marki na tym kanale pod kątem komunikacji do właśnie tej grupy docelowej użytkowników.

Jednak aby skutecznie prowadzić komunikację na tym kanale, nie wystarczy zalogować się raz lub dwa dziennie na tę platformę i okazjonalnie napisać tweeta, bądź połączyć konto na Twitterze z kontem na Facebooku.

Kluczem do sukcesu komunikacji marki jest tak naprawdę ciągła obecność online, szybki czas reakcji na wzmianki i wiadomości prywatne od użytkowników, a także treści RTM, które “ogrywają” bieżące trendy w sposób nie tylko humorystyczny, ale również merytoryczny. Warto przy tym pamiętać, że mając do dyspozycji ledwie 140 znaków nasi odbiorcy muszą otrzymywać konkretne treści, które będą ich angażować. Jeśli dana marka postawi na “suchą komunikację”, bez podpinania się do trendów w hasztagach, ani bez angażującego kontentu, nie ma szans, żeby ten kanał wzrastał z każdym kolejnym miesiącem.

Twitter to również potężne narzędzie do social sellingu. Korzystając z odpowiedniego oprogramowania monitorującego wzmianki jak na przykład Brand24 czy też SentiOne, możemy zachęcać użytkowników konkurencji do przetestowania naszych usług – oczywiście o ile konkurencja “śpi” i nie odpisuje na tweety swoich własnych użytkowników 😉

Jeśli szukacie inspiracji do tego, jak skutecznie wypromować swoją markę na Twitterze, zachęcam Was do odwiedzenia profili takich marek jak: Gruby Benek Pizza, T-Mobile Polska, czy też Tymbark, które to w ciągu kliku lat obecności na Twitterze zbudowali potężną bazę odbiorców swojej komunikacji.

Bartek Przybysz, Social Media Manager
bartek@roial.pl

Komentarze

ad manager adwords adwords search Aktualizacja Chrome analiza Analiza urządzeń android Apple Audyt konta bing Bing Ads Overview Tab biznes Budżet Budżet dzienny Budżet łączony business manager calibra Case Study challenge chatboty Company Page Countdown Ad Customizers cover photo cover video creative hub CV data studio dolly parton dollypartonchallenge Dopasowanie klientów doubleclick dynamic ad dynamic ads dynamic creative tool ecommerce edycja linków facebook facebook changes facebook watch fanpage followers google Google Ad Grants Google Ads Google Adwords google analytics Google Chrome Google Display Network google maps google mechant center Google Play GPS Grant Google Grupy docelowe GSM igtv influencer marketing instagram instagram stories instastory kevin systrom komunikacja komunikacja online Konwersje libra linkedin Linkedin Showcase Page linki lookalike audiences Małe biznesy mark zuckerberg marketing Marketing cyfrowy marketing internetowy marketing online Maximize Clicks Bid Strategy media społecznościowe menadżer reklam merchant center news Niestandardowi odbiorcy Optymalizacja działań Organizacje charytatywne Organizacje non-profit photo Planowanie budżetu power editor Przeglądarka Chrome reklama reklama na facebooku reklama na instagramie repost rlsa RODO Rozszerzenia reklam tekstowych Safari scommerce sem seo sep Skuteczna reklama social social media social photo strategia streaming Struktura konta AdWords targetowanie targetowanie reklam tinder trendy marketingowe twitter viral wideo marketing wirtualne CV yahoo zmiany na facebooku Zmiany w Chrome