SOCIAL MEDIA prasówka – wrzesień 2021

Kategoria:

W ostatnim miesiącu w mediach społecznościowych nic nie stało w miejscu. W naszym teamie nad socialami czuwam ja. 😉 Na co zwróciłam szczególną uwagę? Zerknijcie do artykułu. 

Instagram wyłączył funkcję „swipe up

Jak zapowiedział twórca serwisu, funkcja przesuwania ekranu znika na rzecz popularnych naklejek, które mają być widoczne w Stories i przenosić na zewnętrzną stronę internetową. Jak na razie ta zmiana posłuży użytkownikom, którzy do tej pory mieli włączone „swipe up”. Jednak nie wyklucza się rozszerzenia opcji na mniejsze konta (poniżej 10 tys. followersów). A to by było akurat ciekawe rozwiązanie, ze względu na fakt, że mikro-influencerzy mieliby większe pole do nawiązywania współpracy. Oficjalna informacja miała pojawić się we wrześniu, więc czekamy.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/instagram-naklejki-koniec-swipe-up

Nowe funkcje na Messengerze

Messenger świętuje swoje 10-te urodziny i z tej okazji postanowił dopieścić użytkowników nowymi funkcjami:

  1. Ankiety w czatach grupowych.
  2. Nowe motywy z balonami i efektami AR.
  3. Urodzinowe Soundmoji z konfetti oraz urodzinową kokardą.
  4. Opcja „Udostępnij kontakt” w ramach ustawień czatu.
  5. Przelewy w ramach urodzin za pomocą Facebook Pay (tylko USA).
  6. Łączenie słów z emotikonami – gdy użyjemy jakiegoś wcześniej wskazanego słowa w rozmowie, pojawią się emotikony.

https://socialpress.pl/2021/08/messenger-swietuje-swoje-10-lecie-oto-nowe-funkcje-z-okazji-urodzin-komunikatora

LinkedIN po roku rezygnuje z opcji Stories

Funkcja ma zniknąć po 30 września. Taką informację opublikowała Liz Li, starszy dyrektor produktu w LinkedIn. Decyzja jakoś szczególnie nie dziwi, ponieważ społeczność IN raczej preferuje publikowanie profesjonalnych materiałów, osadzonych „na stałe” na swoim feedzie. Zatem pomysł ze Stories niekoniecznie pasował do specyfiki użytkowników. Natomiast twórcy pracują już nad nowym formatem. Can’t wait!

https://www.linkedin.com/pulse/whats-next-linkedin-stories-video-liz-li/

Reakcja na wiadomości na WhatsApp

Nową funkcją na WhatsApp ma być reakcja na wiadomości w celu ujednolicenia wszystkich aplikacji Facebooka. Opcja ta ma być bardzo podobna do Messengera, więc kiedy klikniemy kilka razy/przytrzymamy wiadomość, na którą chcemy zareagować, wyskoczy nam ciąg emotek.

Przyzwyczajona do intuicyjnych reakcji na Messengerze, brakowało mi tego na pozostałych komunikatorach, z których korzystam, więc daję okejkę. 😉

https://socialpress.pl/2021/09/whatsapp-testuje-kolejna-opcje-ktora-znamy-z-innych-komunikatorow

Ray-Ban Stories

Nowe smartokulary z modułem rozszerzonej rzeczywistości od Facebooka. Powstały we współpracy z marką RayBan. Model ten nazywa się Ray-Ban Stories. Okulary składają się z 2 kamer 5 Mpx, 3 mikrofonów, głośników i touchbara. Za pomocą dotykowego panelu z boku okularów możemy rozpoczynać nagrywanie wideo, robić zdjęcia, zmieniać muzykę i regulować jej głośność. Dodatkową funkcją jest asystent głosowy. Może i prywatność osób trzecich nie będzie szła w parze z tymi okularami, ale „Mark, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili”.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Kupilibyście?

Cena: od 299$

https://www.ray-ban.com/poland/discover-ray-ban-stories/clp

Bądź pierwszy i oceń ten post!