6 błędów Google Ads (Adwords) których nie wolno Ci popełniać

Kategoria:
6 błędów w Google Ads Adwords

Jest bardzo wiele błędów, które można popełnić w Google Ads, ponieważ jest to bardzo rozbudowane narzędzie. Nie byłbym w stanie omówić ich wszystkich, dlatego skupię się na tych, które często widzę na audytowanych kontach. Przedstawiam moją listę dobrych praktyk w Google Ads.

Błąd 1 – Ustawienie sieci wyszukiwania i reklamowej w jednej kampanii.

Sieć wyszukiwania Google różni się znacznie od sieci reklamowej Google (GDN). Gdy kierujesz reklamy na słowa kluczowe, chcesz wyświetlać reklamy w czasie, gdy Użytkownicy szukają Twoich produktów lub usług. W sieci reklamowej nakierowanie na słowa kluczowe działa kontekstowo, system szuka stron pasujących tematycznie do słów w kampanii i tam wyświetla reklamy. Być może system GDN wyświetli reklamy potencjalnie zainteresowanym, jednak nie zrobi tego w czasie, kiedy wpisują słowa kluczowe w wyszukiwarkę.

Ustawienie sieci wyszukiwania i reklamowej w jednej kampaniiBłąd 2 – Nieużywanie słów wykluczających

Unikanie wykluczających się słów kluczowych jest niezbędne do przeprowadzenia udanej kampanii. Niezależnie od branży, w której pracujesz, w raporcie wyszukiwanych haseł zawsze znajdą się niepowiązane słowa kluczowe, które powinieneś usunąć. Ponadto możesz usunąć niektóre słowa, które nie prowadzą do konwersji.

Nieużywanie słów wykluczających

Błąd 3 – Nieoptymalizowanie pod konwersje

Ludzie wydają dużo pieniędzy na reklamę, która tylko zwiększa ruch na ich stronie www. Jeżeli nie jesteś liderem w swojej branży i dysponujesz ograniczonym budżetem, generowanie ruchu na stronie nie stanowi dużej wartości. Najlepiej gdy celem kampanii jest konwersja. Może to być pozyskiwanie potencjalnych klientów, sprzedaż, połączenia telefoniczne, instalacja aplikacji lub każdy inny wskaźnik wydajności. Aby skutecznie zarządzać budżetem reklamowym, musisz śledzić konwersje i optymalizować jej współczynnik.

Błąd 4 – Niekorzystanie z planera słów kluczowych i ich zbyt szerokie nakierowanie

Badanie słów kluczowych jest absolutnie niezbędne dla prowadzenia udanych kampanii. Możesz tam dowiedzieć się jakie frazy wpisują Użytkownicy szukając Twoich towarów lub usług oraz ile będą kosztować kliknięcia.

Stosowanie słów kluczowych w dopasowaniu przybliżonym to strata pieniędzy. Musisz jak najdokładniej dopasować tekst reklamy i landing page do wyszukiwanego słowa kluczowego. Słowa w dopasowaniu przybliżonym będą wyświetlać Twoje reklamy na zbyt wiele bliskoznacznych fraz. Zastosuj słowa w dopasowaniu przybliżonym z modyfikatorem do wyrażenia lub ścisłym.

Niekorzystanie z planera słów kluczowych i ich zbyt szerokie nakierowanie

Błąd 5 – Brak testowania strategii ustalania stawek podczas optymalizacji kampanii Google AdWords.

Istnieje wiele różnych strategii ustalania stawek Google Ads -w tym docelowy CPA, docelowy ROAS, maksymalizacja kliknięć, maksymalizacja konwersji, docelowy udział wygranych aukcji, docelowy początek strony i ręczne CPC. Kampanię zawsze zaczynaj na ustawieniach ręcznych, a po zebraniu odpowiedniej ilości danych (o konwersjach) przetestuj jedną z automatycznych strategii (najlepiej CPA lub ROAS)

Brak testowania strategii ustalania stawek podczas optymalizacji kampanii Google AdWords

Błąd 6 – Utworzenie tylko jednej odmiany reklamy i nieużywanie jej rozszerzeń.

Google Ads automatycznie testuje skuteczność reklam i dąży do wyświetlania tej najlepszej. W dzisiejszych czasach musisz mieć trzy rozszerzone reklamy tekstowe i jedną elastyczną reklamę w wyszukiwarce. Pozwoli to systemowi na szukanie najlepszej wersji reklamy tekstowej.

Rozszerzenia reklam powiększają Twoje reklamy w wynikach wyszukiwania, pozytywnie wpływając na quaity score i pozwalają zawrzeć w niej więcej informacji.

Utworzenie tylko jednej odmiany reklamy i nieużywanie jej rozszerzeń

 

Bądź pierwszy i oceń ten post!