Znamy nową nazwę Facebooka!

Kategoria:

Informacja z ostatniej chwili w szybkim tempie obiega świat digitalu. Czy Mark Zuckerberg rzeczywiście zdecyduje się na zmianę nazwy giganta wśród mediów społecznościowych? Rozwiązanie zagadki na dole artykułu! 

Już w przyszłym tygodniu (prawdopodobnie 28.10. na corocznej konferencji Connect) spółka Facebook zmieni swoją nazwę. Serwis The Verge informuje, że zmiana nazwy jest obecnie pilnie strzeżoną tajemnicą.

Nowa ma odzwierciedlić ambicje założyciela FB oraz koncentrację na budowaniu metaverse, czyli cyfrowej rzeczywistości, wykorzystującej AR i VR.

Nieoficjalnie mówi się, że rebranding ma mieć coś wspólnego z „Horizon” (przypomnijmy, że niedawno Facebook zmienił platformę gier VR na „Horizon Worlds”).

Jeszcze niewiadomo, na jakim portalu będziemy teraz scrollować i lajkować posty. Czy Mark Zuckerberg zdecyduje się na zmianę nazwy również najpopularniejszego portalu społecznościowego? Czy może jednak tak, jak w Google’u w 2015 roku, nowa nazwa będzie tylko nazwą całego holdingu, a (nadal) Facebook stałby się jednym z wielu produktów oferowanych przez firmę.

Czekamy na oficjalną informację z zapartym tchem!

UPDATE

Zakończyła się konferencja Facebook Connect, podczas której Mark Zuckerberg ogłosił swoje plany i przewidywania na przyszłość (mocno wirtualną). Oczywiście chodzi o zrewolucjonizowanie rynku za sprawą filozofii metaverse. Nowa wersja Internetu ma umożliwić użytkownikom spotkania, tworzenie wirtualnych światów, a nawet kupowania cyfrowych produktów czy usług. Dzięki takiej zaawansowanej technologii, w myśl najnowszej wizji Zuckerberga, nastąpi zatarcie granic pomiędzy światem rzeczywistym i wirtualnym.

Na konferencji w końcu zostało ogłoszone to, na co wszyscy czekaliśmy – nową nazwę Facebook’a!

Witamy w świecie META!

Bądź pierwszy i oceń ten post!